Home Politike “Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla paralajmëron foton që do dalë...

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla paralajmëron foton që do dalë për Lulzim Bashën dhe do shkaktojë ‘tërmet’ në politikën shqiptare

Sekretari Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka komentuar dosjen e lobimit të Lulzim Bashës në SHBA.

Sipas Ballës në javët në vijim do të ketë habere nga SHBA për Lulzim Bashën, lidhur me dosjen e lobimit.

“Në SHBA është hapur një hetim për një fotografi me Donald Trump të ish-kryetarit të Parlamentit të Rumanisë, i cili sot ndodhet në burg dhe që mos u habisni që në ditët në vijim të bëhet publike edhe hetimi për një fotografi të Lulzim Bashës me Donald Trump”, tha Balla.

Balla tha gjithashtu se Lulzim Basha nuk e ka saqruar publikisht çështjen e lobimit në SHBA.

SOURCEBulevard News
Previous articleFatmir Mediu tregon dy emrat të cilët në historinë politike meritojnë vlerësimin e tij
Next articleLibri “Joe Biden – ëndërrimtari amerikan”, vjen për lexuesit nga Evan Osnos