Home Aktualitet Dita e Verës/ Aktivitete në Tiranë dhe Elbasan, koncerti në sheshin ‘Skëndërbej’

Dita e Verës/ Aktivitete në Tiranë dhe Elbasan, koncerti në sheshin ‘Skëndërbej’

Një sërë aktivitetesh janë organizuar edhe në Tiranë dhe në Elbasan për të festuar Ditën e Verës. Rreth 100 aktivitete pritet të mbahen gjatë gjithë ditës së sotme, ndërsa festa do të kulmojë me një koncert në sheshin ‘Skëndërbej’ ku në orën 13:00 do të performojë këngëtarja shqiptare Enisa. Ndërsa mbrëmja do të mbyllet me një “Street party”në zonën e ish-Bllokut dhe shfaqja më e madhe e dronëve në rajon në zonën e Liqenit Artificial.

Ndërsa Bashkia Elbasan, ka organizuar një sërë aktivitetesh, ndërsa festimet kanë nisur që ditën e djeshme.

Aktivitetet në Elbasan:

Parada e Karnavaleve, Bulevardi “ Aqif Pasha” ora 09.00

Koncert për fëmijë “ Mirëseerdhe pranverë” Sheshi “ Gensher” ora 10.00

Panairi i Zejeve, Lulishtja “ Aqif Pasha” ora 10.00 – 20.00

Ekspozitë : “ Elbasani nën penel”, Sheshi “ Kozma Naska”, ora 10.00 – 12.00

Arena e Sportit, Stadiumi “ Elbasan Arena” ora 11.00 – 12.30

Koncert festiv: Diell n’elbasan”, Sheshi “ Gensher” ora 11.00 – 12.30

Previous articleA jeni në listë? Gratë e këtyre 3 shenjave të Horoskopit janë gjithmonë të guximshme dhe fituese
Next articleRritja e pagës minimale rrezikon të kthehet në bumerang, fasonët: S’bazohet te produktiviteti, markat europiane po largohen në Afrikë