Home Politike Dita Botërore e Shtypit të Lirë, Açka: Asgjë nuk e shembi më...

Dita Botërore e Shtypit të Lirë, Açka: Asgjë nuk e shembi më shumë demokracinë shqiptare, se flirti dhe korruptimi politik i medias

Në ditën botërore të Shtypit të Lirë, deputetja e PD-së, Flutura Açka ka shkruar një status në rrjete sociale ku thotë se një ndër arsyet se pse demokracia shqiptare është shembur është flirti i korruptimit politik i medias.

“3 Maj: Dita Botërore e Shtypit të Lirë

Mjafton sjellja në fushatën elektorale, për të kuptuar nivelin e lirisë së medias shqiptare.

Asgjë nuk e shembi më shumë demokracinë shqiptare, se flirti dhe korruptimi politik i medias.

Madje edhe ata që mbrëmjeve hiqen si të pavarur, diku firmosin për jetën e tyre luksoze, nga e cila nuk mund të heqin më dorë.

Kanë një vit e gjysmë që hanë të vjellat e tridhjetë viteve të tyre libertine.

Mirënjohja ime, dhe besoj edhe e Komisionit Parlamentar që drejtoj, shkon për të gjithë brezat e gazetarëve të terrenit, të studiove të padukshme, investigativë dhe kudo ku kanë punuar me përkushtim, të cilët kanē mbajtur për tridhjetë vjet – në kushte tē vështira, të paguar keq, të trysnuar nga mjedisi politik – eshtrën e demokracisë.”- shkroi Açka.

Previous articlePretendimet e Rusisë: Ukraina po përpiqet të vrasë Putinin
Next articleNjëri me PS, tjetri me “Bashkë Fitojmë”, dy kushërinj të parë në garë për Libohovën