Home Kronika Digjet fasoneria gjatë natës në Vlorë/ Dyshohet se ishte e qëllimshme, u...

Digjet fasoneria gjatë natës në Vlorë/ Dyshohet se ishte e qëllimshme, u hodh lëndë djegëse nga jashtë

Një fasoneri në qytetin e Vlorës është djegur gjatë natës, rreth orës 03:00 në rrugën Transballkanike.

Dyshohet se ngjarja është e qëllimshme ndërsa burime bëjnë me dije se është hedhur lëndë djegëse nga jashtë dhe më pas i është vënë zjarri.

Si pasojë e zjarrit në fasonerinë ‘Alban viz Lab’ ka dëme të shumta materiale. Aty kishte kamera sigurie, të cilat pritet të merren nga policia në mënyrë që të zbulohen autorët e ngjarjes.

SOURCEbulevard news
Previous articleParashikimi i motit për sot, vijon ndikimi i masave me origjinë afrikane, ja sa do arrijnë temperaturat
Next articleLufta në Ukrainë/ Presidenti Volodymyr Zelensky do t’i drejtohet G7-s për të bërë thirrje për më shumë armë të rënda