Home Sport Dhunohet barbarisht arbitri në një ndeshje në Argjentinë!

Dhunohet barbarisht arbitri në një ndeshje në Argjentinë!

Një lojtar amator goditi me shkelm një gjyqtari në kokë pasi ai e përjashtoi atë me karton të kuq, në një turne në lagjesh që zhvillohet në ndeshjen Avellaneda në Buenos Aires. Cristian Paniagua, viktima e dhunës barbare në ndeshjen e futbollit, theu heshtjen për atë që ndodhi në Channel 13 .

“Vazhdoj me dhimbje në qafë dhe tension në kokë. Munda të pushoja por në agim u zgjova i trembur, nuk e di nëse ishte nga goditja. Meqë më ndodhi, nuk po kaloj mirë. Emocionalisht, shumë njerëz më kanë ngushëlluar”, shtoi arbitri.

Rreth agresionit. Ai siguroi se nuk e priste: “Mendova se ishte thjesht një reagim. Nuk e pash të vinte. Kur shikoj videon e kuptoj se si ndodhi. U përpoqa t’i shmangesha goditjeve dhe rashë. Nuk i prisja goditjet nga ai, por nga lojtari që nxorra me të kuq.

Arbitri ka rënë në gjendje të lirë dhe është dashur të marrin pjesë lojtarët rivalë për të evituar dhunën edhe më të shumtë.

Previous articleRrëzohet avioni në Poloni, 5 persona humbin jetën dhe 8 të plagosur
Next articleKonferenca e Kryetarëve, Toni Gogu: Kërkesat e opozitës nuk janë urgjente, ju gazetarët duhet t’i shihni këto