Home Kronika Detaje të reja nga ekzekutimi i Edmond Papës: Autorët u zbuluan nga...

Detaje të reja nga ekzekutimi i Edmond Papës: Autorët u zbuluan nga makina Audi, zbardhet misteri i targave

Detaje të reja po dalin në dritë nga ekzekutimi i Edmond Papës pak kohë më parë në zonën e Selitës në Tiranë.

Dy autorët, Andrew Bode, i njohur edhe me emrin Edvin dhe Albano Velo, për vrasjen e biznesmenit përdorën një makinë tip Audi.

Nga hetimet, rezulton se mjeti nuk ka qenë i vjedhur, por targat rezultojnë të mbivendosura.

Targat ishin te huaja. Ato i përkisnin një makine, e cila është futur në Shqipëri nga një shtetas, i cili ka bërë shitjen e mjetit dhe më pas i janë vendosur targa shqiptare.

Policia po heton sesi targat e huaja përfunduan në duart e dy autorëve të vrasjes që më pas i montuan tek mjeti tip Audi.

Previous articleLefter Koka kërkon sërish lirimin, Gjykata e Posaçme e Apelit refuzon kerkesen e ish-ministrit
Next article“‘Kobra’ e vrau pabesisht për një birrë”, familjari i të mbijetuarve tregon versionin e tij për krimin që tronditi Prizrenin