Home Aktualitet Detaje nga krimi në Paskuqan, Dan Hutra shkoi t’i kërkonte Elena Hysës...

Detaje nga krimi në Paskuqan, Dan Hutra shkoi t’i kërkonte Elena Hysës 5 milionë lekë

Janë zbardhur detaje të reja nga krimi i mesditës së sotme ku 40-vjeçari Dan (Ramazan) Hutra ekzekutoi mesditën e sotme me armë zjarri motrën e ish-gruas së tij Mevlute Hysa 30 vjeçe dhe Hasime Dafku 30 vjeçe kunata e ish-gruas së tij, e fejuara e vëllait të saj.

Burime bëjnë me dije se Dan Hutra ka patur konflikte të vazhdueshme me bashkëjetuesen e tij, Elena Hysën.

Kjo e fundit është larguar nga banesa e tij nga sherret dhe ai ka shkuar në banesë për t’i kërkuar lekët e shpenzimeve që kishte bërë për të, rreth 500 mijë lekë të reja (5 milionë lekë të vjetra).

Menjëherë në atë kohë është thirrur policia e zonës që e ka arrestuar Hutrën për dhunë ndaj bashkëjetueses dhe aty kjo ka marrë urdhër mbrojtje. Edhe vetë Elena Hysa njihet si problematike pasi është akuzuar për mashtrim.

Hasime Dafku, usja e shtëpisë (gruaja e vëllait të ish bashkëjetueses së Hutrës) kishte vetëm një muaj që ishte martuar.

Previous articleSabiani kërkon nxjerrjen e vajzës nga BBVIP/ Ja mesazhi i papritur
Next articleDorëhiqet ministri grek i Transportit pas aksidentit me 36 të vdekur