Home Politike Deputeti i Berishës, pro rikthimit të ish-kreut të PD: Basha të rikandidojë

Deputeti i Berishës, pro rikthimit të ish-kreut të PD: Basha të rikandidojë

Deputeti Luan Baçi u shpreh se është dakord që Lulzim Basha të rikandidojë sërish për kryetar partie në PD.

Në një intervistë për Euroneës Albania, ai theksoi se çdo deputet i opozitës ka të drejtën që të kandidojë për kryetar grupi parlamentar apo kryetar partie.

“Basha është deputet I PD-së, të vij aty, të konkurojë për kryetar grupi apo për kryetar partie.

Jam dakord që Lulzim Basha të rikthehet. Çdo deputet ka të drejtën të kandidojë për kryetar partie”- tha ai.

Nderkohe qe Berisha eshte shprehur se i pranon te gjithe ata qe i kane dale kunder, me perjashtim te Lulzim Bashes dhe Enkelejd Alibeajt.

Dalja kunder ketij qendrimi e njerit prej deputeteve me ithtare te Berishes, si Luan Baçi tregon se liderin historik kane nisur ta sfidojne te gjithe.

Previous articleNjëqind e tre mijë e gjashtëqind e shtatëdhjetë e pesë vota të arta
Next articleVritet 48-vjeçari në Kavajë, qëllohet me armë teksa ishte në lokal, dyshohet për hakmarrje! I vëllai u vra në muajin mars pas një konflikti banal