Home Politike Demokratët u “bashkuan” në festën e fundvitit, reagon deputetja Pampuri pasi refuzoi...

Demokratët u “bashkuan” në festën e fundvitit, reagon deputetja Pampuri pasi refuzoi të merrte pjesë: Të mos shkelesh mbi parimet, është dinjitet

Dreka e fundvitit e organizuar nga deputeti Xhelal Mziu për të “bashkuar” PD, duket se ka sjellë përplasje mes deputetëve që morën pjesë dhe atyre të cilët refuzuan të shkojnë.

Së fundmi, deputetja e grupit të Enkelejd Alibeaj, Oriola Pampuri, shkruan se “të qëndrosh dhe të mos shkelesh mbi parimet është dhe dinjitet”.

“Te qendrosh, te mos shkelesh mbi parimet, te mos besh kompromis me moralin per asgje ne kete bote, eshte zgjedhje personale, e panegociueshme, e pacenueshme, e palekundur, kjo ne bindjen time personale eshte dhe; Dinjitet”, shprehet ajo.

Kujtojmë se në kë festë Nga PD e Berishës morën pjesë:

 

 

Sali Berisha

Belind Kellici

Flamur Noka

Bujar Leskaj

Xhelal Mziu

Tomor Alizoti

Elda Hoti

Greta Bardeli

Lindita Metaliaj

Albana Vokshi

Kastriot Piroli

Kasem Mahmutaj

Oerd Bylykbashi

Luan Baci

Tritan Shehu

Isuf Celaj

Ina Zhupa

Edmond Spaho

Deputete e pranishëm nga PD që nuk mbështesin Berishën, ishin:

Ferdinand Xhaferri,

Gazment Bardhi

Jorida Tabaku

Dhurata Cupi

Andia Ulliri

Saimir Korreshi

Lefter Geshtenja

Helidon Bushati

Eralda Bano

Fatjon Veizaj

llda Dhori

Ervin Salianji

Merita Bakiu

Ramadan Likaj

Ndërkohë deputetët që nuk mbështesin Berishën dhe munguan në takim ishin:

Lulzim Basha

Enkelejd Alibeaj

Kreshnik Collaku

Flutura Acka

Dashnor Sula

Zheni Gjergji

Arbi Agalliu

Flamur Hoxha

Agron Gjekmarkaj

Emilja Koliqi

Petrit Doda

Orjela Nebiaj

Orjola Pampuri

Bledjon Nallbati

Seladin Jakupllari

Previous articleA është gjumi i tepërt një shenjë depresioni?
Next articleLuçiano Boçi: Shqiptarëve iu ka ardhur në majë të hundës, mezi presin të rikthehemi ne në pushtet