Home Sport Dani Alves pritet të arrestohet të nesërmen në Spanjë pas akuzave për...

Dani Alves pritet të arrestohet të nesërmen në Spanjë pas akuzave për abuzim seksual

Futbollisti me numrin më të madh të trofeve në histori të futbollit, po përballet me akuza të mundshme për sulm seksual, teksa policia katalanase përgatitet të marrë në paraburgim Dani Alves.

Ish-mbrojtësi i djathtë i Barcelonës, Sevillas dhe Brazilit aktualisht luan për skuadrën meksikane Pumas, por u kthye në Katalonjë gjatë periudhës festive për funeralin e vjehrrës së tij. Ai ishte jashtë në Calle Tuset, një destinacion popullor për socialistët dhe futbollistët në Barcelonë.

Alves i ka mohuar me forcë akuzat, duke thënë si më poshtë.

“Po, isha në atë vend, me më shumë njerëz, duke u kënaqur. Dhe njerëzit që më njohin e dinë që më pëlqen të kërcej. Unë po kërceja dhe po kënaqesha pa pushtuar hapësirën e të tjerëve. Nuk e di kush është ajo zonjë. Mbërritni në një banjë dhe nuk keni pse të pyesni se kush është atje. Unë kurrë nuk kam pushtuar hapësirën e askujt. Si do ta bëj atë gjë me një grua apo një vajzë? Jo, për hir të Zotit.”

40-vjeçari është me modelen Joana Sanz që nga viti 2017 dhe është një figurë e njohur në Camp Nou. Ai gjithashtu është tërhequr së fundmi nga detyra në Brazil, pasi është bërë lojtari më i vjetër brazilian që ka luajtur në një Botëror në Katar.

Previous articleZgjedhje të parakohshme në Maqedoni? Shqiptarët faktor në ndryshimin e qeverisë
Next articlePeleshi informon për situatën e reshjeve: Lumi Vjosa pranë niveleve kritike