Home Kronika ‘Dan Hutra është spiun i policisë së shtetit’/ Deklarata e Vladimir Kurtit:...

‘Dan Hutra është spiun i policisë së shtetit’/ Deklarata e Vladimir Kurtit: Ai ka pseudonimin ‘Daja’, ka futur në burg disa grupe

Vladimir Kurti: Vetëm e kam sharë një herë. Ai ka paguar 2, 3 veta që të më godasin. Ai nga dhoma ka ikur me mirëkuptim, ia kam cu rrobat deri te dhoma. Konfliktin e ka krijuar pasi ka ikur.  Njërit i kishte dhënë 2 mijë euro, tjetrit 3 mijë euro që të më godasin.

Ai ka marrë 300 mijë për kokën time. Erdhi nuk ia arriti dot dhe u mor me gratë jashtë. Më tha mbaje mend se cfarë do të të bëj. Të më bësh gjë mua duhet të jesh burrë e jo monstër si ai.

Ai shau nga sporteli dhe unë e shava. Ai sulmoi edhe një invalid tjetër. Unë fillova të dyshoj se ai ishte spiun i policisë së shtetit. Njihej me pseudonimin ‘Daja‘, që domethënë ishte nga ata agjentët sekretë.

Ky ka futur në grup edhe 2-3 grupe të kapur me drogë, i ka spiunuar. Janë kapur nga Dani, janë spiunuar. E mora vesh nga cunat e burgut.

Previous articleReagon Franca: Dënojmë dhunën! Kjo është një çështje e sigurisë europiane
Next articleDeputetja britanike bën deklaratën e fortë: Serbia furnizon bandat, armët fshihen në kisha dhe zhvendosen me ambulanca