Home Kosova Dakordësimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

Dakordësimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim.

“Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës) do të mund të funksionojnë normalisht, dhe kur të skadojë regjistrimi i tyre ekzistues do të mund ta zgjasin vlefshmërinë e regjistrimit si më parë”, thuhet në njoftimin e tyre në Facebook

Previous articleEdmond Spaho i drejtohet Pandeli Majkos: Mos u ndrydh nga çizmja e Ramës, ngrije zërin
Next articlePërmbytjet/ Rama bën krahasimin e shifrave në Kuvend: Në kohën tuaj u prekën 68.316 banorë në Shkodër, mbi 25 ha ishin nën ujë