Home Sport Cristiano Ronaldo zgjedh ekipin e ri, kontratë deri në 2025 për portugezin

Cristiano Ronaldo zgjedh ekipin e ri, kontratë deri në 2025 për portugezin

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur ekipin e ri. Në Twitter Al Arabiya konfirmon se CR7 do jetë pjesë e Al-Nassr deri në 2025. “Al-Nassr nga Arabia Saudite zyrtarisht ka kontratë me Cristiano Ronaldon për dy sezone”, thuhet nga Al Arabiya.

Burime të Al-Arabiya konfirmuan se klubi saudit Al-Nassr ka nënshkruar zyrtarisht kontratë me portugezin Cristiano Ronaldo deri në verën e vitit 2025.

Karriera e Ronaldos filloi me Sporting Lisbonën, pas së cilës ai luajti për Manchester United, Real Madridin dhe Juventusin përpara se të kthehej në Manchester United për një aventurë të dytë dhe më pas të shkonte në kryeqytetin saudit, Riad.

Me Portugalinë, Ronaldo fitoi Europianin në 2016 dhe Ligën e Kombeve në 2019. Ai gjithashtu fitoi pesë tituj të Ligës së Kampionëve, përfshirë 4 me Real Madridin dhe është golashënuesi më i mirë historik i turneut.

Media arabe thekson se 37-vjeçari ka firmosur një kontratë 2-vjeçare, nga e cila mendohet se do përfitojë rreth 200 milionë euro në vit.

Previous articleNostalgjia e humorit në programin e Vitit të Ri! Aishe Stari dhe Haxhi Rama kujtojnë vitet e arta të Estradës së Durrësit
Next articleÇfarë parashikojnë yjet për vitin 2023, zbuloni ditët më me fat për secilën shenjë