Home Aktualitet COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 30 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete në...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 30 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Socialeka informuar për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit, ku janë kryer 470 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 30 qytetarë, në Bashkitë:

8 në Tiranë, nga 4 qytetarë në Fier, Gjirokastër, nga 2 qytetarë në Kukës, Kavajë, Lushnje, Vlorë, Himarë, nga 1 qytetarë në Durrës, Dibër, Berat, Dimal.

Janë 197 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 2 pacient. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 13 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,975 që nga fillimi i epidemisë.

 

 

Statistika ( 30 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 30
Të shëruar në 24 orë 13
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 470

Testime totale 2,019,544
Raste pozitive 332,768

Raste të shëruara 328,975
Raste Aktive 197
Humbje jete 3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 144
Fier 20
Vlorë 12
Gjirokastër 8
Kukës. 3
Durrës. 2
Berat. 2
Shkodër 2
Dibër. 2
Lezhë. 1
Elbasan. 1

Previous articleSi iu eliminuan shokët Ervis Martinajt, vrasjet e bujshme që tronditën vendin
Next articleVuçiç: Kurti ëndërron të jetë si Enver Hoxha dhe pak si Zelensky