Home Aktualitet Cila është arsyeja? Albin Kurti vjen të dielën në Tiranë

Cila është arsyeja? Albin Kurti vjen të dielën në Tiranë

Ditën e diel kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të vizitojë Tiranën.

Mësohet se Kurti do të takohet me kryeminsitrin Edi Rama dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Nuk ka një qëllim të qartë e të deklaruar, por besohet të jetë në funksion të marrëveshjes së pafirmosur në Ohër, informimit të Shqipërisë me qëllim që edhe qeveria jonë të jetë e qartë në lobimin ndërkombëtar.

Previous article“Shifra alarmante të rasteve të dhunës, tregojnë dështimin e institucioneve”, Meta flet për planin e PL: Paga për gratë pas urdhrit të mbrojtjes, integrim në tregun e punës
Next articlePas Erin Doom fshihet një shkrimtare e re italiane që nuk e zbulon identitetin e vërtetë.Libri i saj më i shituri i vitit 2022