Home Sport Chelsea vazhdon të përforcohet: pagoi 20 milionë euro për adoleshentin brazilian

Chelsea vazhdon të përforcohet: pagoi 20 milionë euro për adoleshentin brazilian

Siç raporton BBC, David Washington është lojtari i ri i Chelseat. Ky futbollist 18-vjeçar ka luajtur për Santos sezonin e kaluar dhe ka nënshkruar një kontratë shtatëvjeçare me klubin londinez.

Chelsea pagoi 20 milionë kartëmonedha evropiane për transferimin e futbollistit brazilian.

Uashingtoni filloi stërvitjen e futbollit te Gremio, përpara se të transferohej te Santos në 2016. Ai bëri debutimin e tij për ekipin kundër Bahia në prill të këtij viti.

Kujtojmë se Chelsea solli përpara tij një tjetër talent nga futbolli brazilian. Është Angelo Gabriel.

Previous articleHyn në fuqi ligji që e bën shpifjen vepër penale në Republikën Sërpska
Next articleKampioni Bray White vdiq! Lajmi për vdekjen e 37-vjeçarit i tronditi të gjithë…