Home Sport Çfarë i duhet Milanit për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve?

Çfarë i duhet Milanit për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve?

Me humbjen e Romës dhe Atalantas, Milanit i duhet vetëm një pikë kundër Juventusit për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve.

Skuadrat që do të luajnë në garën më të madhe evropiane tani po bëhen të qarta, pasi fituesit të titullit Napolit, i ishte bashkuar edhe Lazio, ndërsa këtë gjë e bëri edhe Interi të shtunën në mbrëmje.

Ka mbetur vetëm një vend dhe Milani mund ta arrijë sot me vetëm një pikë kundër Juventusit.

Kjo për shkak se ata mundën Bianconerët 2-0 në tetor, kështu që një barazim do t’u jepte atyre një rekord superior ballë për ballë.

Për shkak të rekordit ballë për ballë, Milani mund të humbasë nesër nga Juventus me një gol dhe të kualifikohet për në Ligën e Kampionëve për sa kohë ata marrin të paktën një pikë kundër Hellas Verona në xhiron e fundit.

Një tjetër alternativë për kuqezinjtë do të ishte humbja ndaj Juves dhe Veronës , por gjithsesi do të kalojnë nëse bardhezinjtë nuk arrijnë të mposhtin Udinese në ndeshjen e fundit të sezonit.

Previous articleHumbja e thellë në zgjedhje, kreu i PD në Krujë: Rezultati i 14 majit është alarm, të zgjedhim lidershipin e ri
Next articleTë shtëna me armë zjarri në këtë vend, 3 të vrarë dhe 5 të plagosur, zbardhen detajet e para