Home Sport Bonucci duhet të vendosë: afër Union Berlin, por edhe Lazio interesohet…

Bonucci duhet të vendosë: afër Union Berlin, por edhe Lazio interesohet…

Leonardo Bonucci – Union Berlin mund të bëhet. Mbrojtësi do të largohet nga Juventusi, po eksploron mundësi të ndryshme dhe orët e fundit do të kishte një përshpejtim me gjermanët.

Vendimi i takon lojtarit, klubi është absolutisht në favor të nënshkrimit të tij dhe përgjigja duhet të arrijë këtë javë. Në Itali për Bonuçin është edhe interesi konkret i Lazios, i cili do ta lejonte të qëndronte në Itali, për shkak të vlerësimit të Sarrit dhe Lotitos.

Historia e Bonuccit me Juventusin tashmë ka marrë fund pas 502 ndeshjeve dhe 35 golave ​​dhe nuk është një përfundim i ëmbël. Lojtari është jashtë skuadrës, i është thënë se është jashtë projektit dhe është në kërkim të një ekipi.

Bonucci zyrtarisht kërkoi rivendosjen e tij, e mohuar nga klubi. Ndërhyri edhe Shoqata e Futbollistëve Italianë, e cila përmes presidentit të saj Umberto Calcagno, deklaroi: “Dinjiteti i Bonuccit është shkelur me sjellje të paligjshme: ai duhet të rikthehet menjëherë”.

Kontrata e qendërmbrojtësit skadon në vitin 2024 dhe një ndarje do të përfitonte gjithashtu nga arkat e Juventusit: sipas asaj që raportohet nga Calcio e Finanza, ai është lojtari i tretë në skuadër për nga pesha në bilanc pas Vlahovic dhe Chiessa.

Previous articleJaponia nis përgatitjet përfundimtare për shkarkimin e ujit të kontaminuar në Paqësor
Next articleTentoi të vriste me armë zjarri një 41-vjeçar dhe kanosi djalin e tij, arrestohet 23-vjeçari në Korçë