Home Politike Blogeri pro opozitës, fshikullon Presidentin: Begaj po merr në OKB dhe parukieren...

Blogeri pro opozitës, fshikullon Presidentin: Begaj po merr në OKB dhe parukieren e gruas

Aktivisti Genc Sejko ka komentuar stafin që Presidenti Bajram Begaj ka marrë me vete në SHBA, për punimet e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në New York. Në listën që është bërë publike për mediat, shihet dhe emri i Lili Ismailit, e cila është parukierja e Zonës së Parë Armanda Begaj. Por në listë, emri i saj është cilësuar si të jetë këshilltare e jashtme. Sejko në një postim në Facebook, ka pyetur se si do të ketë mundësi që të hyjë në OKB, parukierja e Zonjës së Parë.

Presidenti i Republikes përgatitet të niset për në OKB me një staf prej 20 vetash. Vetëm presidenti e di se përse i duhen 20 veta me vete për një mbledhje rutinë. Mirë këta që e këshillojnë por parukierja gruas si do hyjë në OKB?

Previous articleTakimi i radhës Berisha-Bardhi, tryeza e përbashkët e deputetëve mbahet të martën në Kukës
Next articleKishin shkuar për muaji mjalti, por gjetën vdekjen nga përmbytjet: Identifikohet çifti në Greqi