Home Bota Birmani: 13 fëmijë humbin jetën në xhami

Birmani: 13 fëmijë humbin jetën në xhami

largea_birmani1364894015Trembëdhjetë fëmijë kanë humbur jetën nga zjarri që ka përfshirë një xhami në Birmani,

Xhamia në qytetin Rangon strehon rreth 75 jetimë.

Autoritetet e rendit kanë thënë se zjarri është shkaktuar nga një ngrohëse, por turma të zemëruara njerëzish kanë kërkuar që të hetohet incidenti.

Birmania ka qenë shpesh skenë e përleshjeve ndërmhet myslimanëve dhe budistëve.

Previous articleTom Cruise, i lumtur përkrah Kurylenkos
Next articleKoreja V. rikthen në punë kompleksin bërthamor