Home Bota Bie në humnerë autobusi me tifozë në Brazil, 7 të vdekur

Bie në humnerë autobusi me tifozë në Brazil, 7 të vdekur

Shtatë persona humbën jetën kur autobusi me të cilin po udhëtonin u përmbys në një autostradë në shtetin Minas Gerais në Brazil në orët e para të mëngjesit të sotëm, sipas shërbimit ushtarak të shtetit.

Autobusi po transportonte tifozë të klubit të futbollit Corinthians me qendër në qytetin e Sao Paulo-s, pasi ata kishin ndjekur një ndeshje kundër Cruzeiro në kryeqytetin e Minas Gerais, Belo Horizonte./Abc news

Sipas pasagjerëve të autobusit, në të ndodheshin 43 tifozë, përmbysja është shkaktuar nga mosfunksionimi i frenave.

Aksidenti ka ndodhur në orën 02:50 (me orën lokale), autobusi është përplasur dhe ka rënë në një humnerë, sipas zjarrfikësve.

Previous articleVuçiq zbulon detaje nga biseda me Erdoganin, nuk përmend dronët bayraktar që Turqia ia shiti Kosovës
Next articleMakina përplaset ‘kokë më kokë’ me autobusin dhe shkrumbohet nga zjarri/ Raportohet për viktima dhe të plagosur