Home Maqedonia Besimi, takim me ambasadorin e BE-së

Besimi, takim me ambasadorin e BE-së

besimiZëvendës kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Fatmir Besimi do të realizojë takim protokollar me ambasadorin e BE-së në Maqedoni, Aivo Orav.

Siç thuhet në njoftimin e Sekretariatit për çështje evropiane, në takim do të theksohet përkushtueshmëria dhe gatishmëria e tij për vazhdimin e mëtutjeshëm të dialogut të themeluar në nivel të lartë si dhe të të gjitha projekteve të tjera të cilat mbështesin procesin eurointegrues të Republikës së Maqedonisë.

Previous articleThaçi po vazhdon vizitën në Seul
Next articleFyle për Gruevskin dhe Cërvenkovskin: Gjeni kompromis që vendi të kthehet në rrugën e integrimeve euroatantike