Home Politike Berisha sulmon Yuri Kim: E ka me shkrim shkatërrimin e PD! Donte...

Berisha sulmon Yuri Kim: E ka me shkrim shkatërrimin e PD! Donte me çdo kusht njeriun e financuar nga rusët në krye të PD

Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës pas Apeli vendosi të rrëzojë vendimin e Agron Zhukrit për vulën e PD. Ndër të tjera, ai vijon akuzat ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim teksa u shpreh se e ka me shkrim faktin që do shkatërrohet PD.

“Nesër do mblidhen kandidatët e PD dhe në darkë Këshilli Kombëtar të PD. Vendimet që duhen marrë do të jenë të një rëndësie të jashtëzakonshme.

#Cilat do të jenë qëndrimet tona para këtij akti të turpshëm nga një mafie që nuk ka asnjë parim, që nuk repsekton asnjë ligj. Ka një paralelizëm absolute mes MCgonigal, Yuri Kim dhe Edi Ramës.

E ka me shkrim guvernatorja që do shkatërrohet PD, e kemi me dokumente kur guvernatorja bënte presione të jashtëzakonshme për të realizuar qëllimet, shkatërrimin e opozitës.

Qëllimin e saj ishte të mbante Lul Bashën me cdo kusht, njeriun e financuar nga rusët në krye të PD”, tha Berisha.

Previous articleErdogan: Nuk do të ketë pallate të reja me më shumë se 4 kate
Next article“Treni kishte materiale të paligjshme që shkaktuan shpërthimin”, denoncimi i rëndë për aksidentin në Greqi