Home Politike Berisha për Unazën e Tiranës: Çmimi për një km, sa dyfishi për...

Berisha për Unazën e Tiranës: Çmimi për një km, sa dyfishi për tunelin e Krrabës

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur përmes një postimi në rrjetet sociale se në projektin e Unazës së Tiranës ka pasur vjedhje pa sosur.

Berisha shprehet se kjo rrugë prej 10 vitesh nuk ka përfunduar, pasi prej vitit 2013 për çdo lot të saj “gjoba rritet dhe qytetarët vidhen”.

Ai shtoi se çmimi i ndërtimit të një kilometri të saj është pothuajse sa dyfishi i një kilometri në tunelin e Krrabës.

Postimi i plotë:

Previous articleVit i ri arsimor, probleme të vjetra, mësim me dy turne në Durrës
Next articleShporta ushqimore/ Turistët e huaj “zëvendësojnë” shqiptarët e ikur në emigracion