Home Politike Berisha nuk ndalet: Edi Rama mbylli lojërat e fatit prej Bashës! Ia...

Berisha nuk ndalet: Edi Rama mbylli lojërat e fatit prej Bashës! Ia dha kompanisë që Lul Brava e ka me emrin e të shoqes

Një tjetër akuzë e fortë e Sali Berishës për Lulzim Bashën. Nga Lezha Berisha tha sot se Qeveria e ndërmori aksionin e mbylljes së lojërave të fatit për Lulzim Bashën pasi sipas tij bastet i kaluan një kompanie në Qipro që është 80% në pronësi të gruas së kreut të PD.

“Kur ndodhi vrasja në bllok, Edi Rama ndalon bastet. Po te kujt ishin bastet? Bastet ishin të Lul Bravës. Ky i dërgon dushanin në Prishtinë dhe Rama thotë se në qipro 80% pronar i kompanisë ishte lul brava nën emrin e të shoqes”, tha Berisha.