Menjëherë pas dhënies së vendimit të gjykatës për të  ndalurit në Kukës, ka reaguar dhe ish-kryeministri Berisha.

Me anë të një postimi në Facebook, Berisha shkruan se  ky ështe një vendim antikueshtues dhe hakmarrës.

Postimi i plotë

Vendim politik hakmarres dhe antikushtetues!

Farsa gjyqesore politike me e turpshme, qe nga koherat me te zezea ne diktature. Vendimi i turpshem i bazuar kryekeput ne fallsifikme kriminale te dosjeve e procesverbaleve dhe pa asnje prove e asnje fakt dhene me urdher te kryegjykatesit, kryetrafikantit Edvin Kristaq Rama dhe qe e lexoi ne sallen e gjyqit perfaqesuesja e tij.

Ky vendim qe le ne burg dhe arrest shtepie shumicen e protestuesve te pafajshem, eshte nje thirrje per çdo shqiptar te permbysim sa me pare kete klike te urryer nga mbare shqiptaret!

Tani radhen e ka revolta e pergjithshme popullore! sb

VIDEO/ Masa për të arrestuarit, Berisha: Urrejtja e Edvinit për Kukësin është e njëjtë me atë të Kristaq Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me zhvillimet e sotme në gjykatën e Tiranës.

Duke publikuar një video në Facebook, Berisha shkruan se kjo është urrejtja e Ramës për kuksianët.

Postimi i plotë

Mijra police bllokojne rruget per tek Gjykata e Tiranes ku do jepen masat e sigurse per protestuesit fitimtare!

Urrejtja e Edvinit per Kukesin eshte e njejte me ate te Kristaq Rames, xhelatit qe firmosi varjen e poetit Havzi Nela.