Home Politike Berisha lajmëroi protestë në 12 nëntor, reagon për herë të parë Ilir...

Berisha lajmëroi protestë në 12 nëntor, reagon për herë të parë Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pasi Sali Berisha njoftoi protestën në 12 nëntor.

Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, kreu i PL-së shpreh mbështetjen për këtë protestë, duke thënë se koha e demokracisë direkte po vjen.

“Mbështetje totale për protestën madhështore të 12 Nëntorit! Shqiptarët më të bashkuar se kurrë drejt Referendumit dhe Primareve! Koha e Demokracisë direkte po vjen!”, shkruan Meta./BW

Previous articleEvakuohen nxënësit/ Alarm për bombë në 5 shkolla në Shkup
Next articleKënga e fundit e Shakirës prek dhe të dashurën e Piques