Home Bota BE-SHBA: Bisedime për tregtinë

BE-SHBA: Bisedime për tregtinë

largea_eu-us1360763399Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se do të nisin bisedimet për një marrëveshje të tregtisë së lirë transatlantike.

Marrëdhëniet ekonomike midis dy palëve tashmë janë më të mëdhatë në botë.

Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, ka thënë se marrëveshja potenciale do të krijojë zonën më të madhe në botë të tregtisë së lirë.

Negociatat synojnë të krijojnë standarde uniformë të tregtisë dhe pritet të fillojnë para muajit korrik.

Previous articleCarmen Electra mbetet elektrizuese
Next articlePrushi i zemrës,- tek ty Çamëria ime