Home Politike “Bashkë Fitojmë” kërkon rinumërim votash në Belsh: Të shpallen të pavlefshme zgjedhjet...

“Bashkë Fitojmë” kërkon rinumërim votash në Belsh: Të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në burg

Koalicioni Bashkë Fitojmë ka depozituar në KAS ankimimin për rezultatin e zgjedhjeve në Bashkinë Belsh. BF kërkon rinumërim dhe rivlerësim të votave në të gjitha qendrat e votimit në bashkinë Belsh.

Gjithashtu. shpalljen të pavlefshme të zgjedhjeve në burgun e Kosovës, votat e të cilit sipas ankimit përcaktuan rezultatin e ngushtë në favor të kandidatit të PS.

Kandidati i PS në bashkinë Belsh Arif Tafani fitoi me 4537, kundrejt kandidatit të Bashkë Fitojmë Bedri Qypi me 4497. Diferenca mes dy kandidatëve ishte 60 vota.

Previous articleEmigrant në Britaninë e Madhe, autori i dyshuar i vrasjes në Kavajë erdhi në Shqipëri për të marrë hakun e vëllait
Next articleBerisha ‘tradhtohet’ dhe nga Fatmir Mediu: Të respektojë votën dhe të reflektojë për rezultatin