Home Politike Basha takimin e tretë të rikthimit në Durrës: Duan s’duan disa PD-ja...

Basha takimin e tretë të rikthimit në Durrës: Duan s’duan disa PD-ja do të kthehet prapë

Ish-kryetari i PD-së Lulzim Basha pas dy takimesh që ka zhvilluar me të rinjtë në Tiranë, ditën po zhvillon një takim në Durrës.

“Duan s’duan disa PD-ja do të kthehet prapë për Shqipërinë dhe shqiptarët. Ndonëse sot situata është e vështire, ta harrojnë ato që bëjnë plane për të zhdukur PD-në.

Ne nuk jemi për veten tonë ne kemi lindur për të tjerët.

Arsyeja e parë që unë mendoj që të rinjtë nuk marrin pjesë në politik është se nuk e gjejmë veten. Prej 2008 dhe sot kjo sëmundje ka ardhur të bëhet gjithmonë edhe më e madhe.”, tha Basha.

Previous articleVllaznia fitore për në Europë, Bylis i bashkohet Kastriotit në Kategorinë e Parë
Next articleMurrizi: Të kishim dalë më 14 maj pa Metën do kishim marrë 100 mijë vota më shumë! Berisha të formojë parti tjetër