Home Politike Basha është një mutacion i së keqes së Berishës, por sot ai...

Basha është një mutacion i së keqes së Berishës, por sot ai është një njeri në hall

Nga Erjon Braçe

Lulzim Basha nuk është i ri! Lulzim Basha është një mutacion i së keqes së Sali Berishës. Por ka edhe me shume, është hallexhi! Lylzim Basha ka nje problem te madh, te hershem me viktimat-te vraret, te vdekurit. Ne masakren e Krushës, por edhe pertej, kudo nga Kukesi ne Kosove, problemi i tij jane viktimat, te vraret, te vdekurit, por prej UCK ama; Ne masakren e 21 janarit, problemi i tij jane kater te pushkatuarit dhe me shume se 12 plagosurit ne te njejtin vend, bulevardin Dëshmorët e Kombit;

Prej dje, problemi i tij jane te gjithe ata qe humben jeten nga Coronavirus; Ai ka kohe qe numeron te humburit prej Coronavirus si nevojtar, si sukses i tij; Por edhe si shpetim per ti ikur te vrareve, te vdekurve qe ai i ka hedhur mbi kurriz UCK! Duhej fryre pafund numri qe te shuhej ndermarrja e tij e turpshme kunder UCK! Ja doli per ca ore sot, kur ju mori pacienteve mjeket jetike qe ju pergjigjen me dinjitet tamam atij! Por kaq ama; Ata tani jane ne pune, ende si cdo dite ne nente muaj! Ai, Lylzimi po fle, por asfare rehat ama; Gjumin nuk ja prish ti qe je i semure, harroje ai nuk e rregullon balluken per ty hic; gjumin ja prishin te vdekurit qe i ka hedhur mbi kurriz UCK!

SOURCEbulevard news
Previous articleMajlinda Bregu kujton Sokol Olldashin: N’kohë të tjera, me mendime njësoj…
Next articlePrej 52 ditësh i zhdukur, forcat speciale ruse shpëtojnë 7-vjeçarin prej pengmarrësit