Home Politike “Basha e la protestën e Astirit për një makinë lukzoze”, Veliaj hedh...

“Basha e la protestën e Astirit për një makinë lukzoze”, Veliaj hedh akuzat e forta ndaj liderit demokrat dhe tregon vendimin që ka marrë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në Open hodhi akuza shumë të forta ndaj liderit të opozitës, Lulzim Basha. Veliaj tha se Basha e la protestën e Astirit pasi nga kompania që kishte pjesë në ndërtim i dhuroi një makinë. Gjithashtu Basha ka marrë 2 vila nga një ndërtues që deri dje e quante oligark.

“Basha i ka shitur parimet që në opozitë. PD është një parti që vendos gjoba. Astirin e shiti për një makinë. Një ndërtues që e quante oligark, që i thoshte paston lekët e Edi Ramës, i mori dy vila”.

Këto do ti çoj në nesër në SPAK. PD punon vetëm që të pasurohet  familja e Bashës dhe që familja e Berishës mos të shkojë në burg”- tha Veliaj.

SOURCEbulevard news
Previous articleManjani del në krah të Ramës për shkrirjen e partive të vogla, por ka një merak: Ata të japin ujë në bisht të lugës!
Next articleBefason Balla, ‘vë bast’ për Lulzim Bashën: Ja çfarë ndodh pas 25 prillit