Home LifeStyle Banori i Big Brother Vip Kosova rezulton pozitiv me HIV-AIDS

Banori i Big Brother Vip Kosova rezulton pozitiv me HIV-AIDS

Pak ditë më parë, një ndër banorët më të komentuar të Big Brother Vip Kosova u detyrua të lërë shtëpinë për shkak të një sulmi epileptik që pësoi dhe më pas është shoqëruar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Bëhet fjalë për Lugatin, emri i vërtetë i të cilit është Gjon Karrica.

Së fundmi, thuhet se Gjoni po përballet me diçka tepër serioze. Sipas ‘Indeksonline, pas të gjitha ekzaminimeve ai ka rezultuar pozitiv me Hiv-Aids.

 

 

Aktualisht Gjoni është duke u trajtuar në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Këto janë të dhënat e vetme nga situata e Gjonit.

Previous articlePaga mesatare në rajon po arrin 800-900 euro, rreth 40% më e lartë se në Shqipëri
Next articleMoti i keq/ Sot rifillon mësimi në 43 shkolla, në 13 të tjera në Shkodër vijon të mbetet i pezulluar