Home Politike Balliu bën paralajmërimin e fortë: Të përfshirë në skandal janë edhe zyrtarë...

Balliu bën paralajmërimin e fortë: Të përfshirë në skandal janë edhe zyrtarë të tjerë, kanë marrë shuma të mëdha parash

Shefi Organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se kryeministri Edi Rama nuk ka për ta kaluar çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal pa u marrë nën hetim nga drejtësia.

Në një intervistë televizive, Balliu u shpreh se të përfshirë në këtë çështje janë edhe zyrtarë të tjerë.

“Kryeministri Rama nuk e kalon dot këtë dhe kjo është çështja që sapo ka filluar. Nuk e kalon dot, kjo është vetëm 1/3 në këtë moment. Të jeni të bindur që do dalin edhe të tjerë pushtetarë që kanë qenë të përfshirë sidomos në lojën e sanksioneve, të vëna këtu në Shqipëri, për “non grata” e me radhë.

Kanë qenë të përfshirë edhe zyrtarë të tjerë përveç Edi Ramës dhe për këto janë marrë shuma të mëdha parash”, theksoi ai.

Previous articleÇështja “McGonigal”/ Zbulohen fotot e Ramës dhe Haradinaj në murin e zyrës së ish-agjentit të FBI-së
Next articleTë dhënat e Metës dhe 10 ish-këshilltarëve të tij publikohen nga hakerat iranianë: Gruaja e Bumçit porosiste streçe e rroba për palestër