Home Kosova Asnjë viktimë dhe 15 raste të reja me COVID në 24 orët...

Asnjë viktimë dhe 15 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se janë regjistruar 15 raste të reja me COVID-19 në vend. Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 2 mijë mostrave.

Fatmirësisht, nuk është shënuar asnjë viktimë. MSh-ja bën me dije se në orët e fundit janë shëruar 45 pacientë. Aktualisht, numri i rasteve aktive në gjithë vendin është 481.

“Nga 2.115 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 45 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.151. Në total numri i rasteve aktive është 481”, thuhet në njoftim.

SOURCEBulevard News
Previous articleErozioni në plazhin e Vlorës, qytetarët: Të merren masa, po shkatërrohen bukuritë e ambientit
Next articleIshte burim aksidentesh, ARRSH mbyll përfundimisht kryqëzimin e “pushimit të shoferit” në aksin Lushnjë-Fier