Home Sport Asllani është 100% lojtar i Interit, triumfi në derbi aktivizoi klauzolën e...

Asllani është 100% lojtar i Interit, triumfi në derbi aktivizoi klauzolën e talentit shqiptar

Fitorja në derbi përballë Milanit nuk është i vetmi gëzim për Kristjan Asllanin. Triumfi zikaltër ka aktivizuar gjithashtu një klauzolë të veçantë në kontratën e talentit shqiptar duke e bërë atë 100% lojtar të Interit.

Në klauzolë ishte e përcaktuar se huazimi i Krisjtan Asllanit kthehet në blerje të detyruar në momentin që Interi fiton pikën e parë në muajin shkurt. Tashmë përballë Milanit, zikaltrit grumbulluan tre pikë dhe Asllani është 100% një lojtar i Interit.

Asllani u transferua në verë nga Empoli te Interi në formë huazimi për 4 milionë euro. Ndërkohë që blerja e tij përfundimtare do t’i kushtojë arkave zikaltër edhe 10 milionë euro të tjera, plus 2 në formë bonusesh.

Previous articleSkandali Rama-McGonigal, del spoti i PD për protestën e 11 shkurtit: Faktet dolën, dorëheqja është detyrim
Next articleVdekja e dy të rejave në maternitet, shoqëria civile në protestë: Të bëhet drejtësi! Sistemi shëndetësor është në kolaps