Home Kulture Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e...

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë

Trupi i aktorit brazilian Jefferson Machado i cili qe zhdukur prej janarit, është gjetur në një valixhe druri të varrosur gati 2 metra nën dhe.

Dy ditë më vonë, nëna e tij Maria das Dores tregonte se Jefferson i kishte folur per një punë të re për të cilën kishte dhënë intervistë, por kjo kishte qenë hera e fundit që dëgjonte zërin e tij.

Maria nisi të shqetësohej kur nisi të merrte mesazhe teksti nga numri i të birit me gabime drejtshkrimore, dhe më pas kontaktet ndaluan krejtësisht.

Të hënën më 22 maj mbetjet e tij trupore u gjetën nga policia braziliane në një kuti të veshur me çimento, të varrosura në kopshtin e një shtëpie në zonën Campo Grande.

Rrjeti vendas mediatik R7, shkruante se shtëpia ku u gjet trupi i  Jefferson ishte marrë me qera nga një mik i tij, emri i të cilit nuk është publikuar.

Autoritetet thanë se identifikuan trupin nga shenjat e gishtërinjve.

Avokati i familjes së tij Jairo Magalhai Pereira, njoftoi për gjetjen në rrjetet sociale: “Me trishtim njoftojmë ndarjen nga jeta të Jeff Machado, trupi  të cilit u gjet me shenja mbytjeje”.

“Zbulimi na konfronton me dhunën e mizorinë e shoqërisë sonë por ne jemi të motivuar të kërkojmë të vërtetën dhe drejtësinë në raste të tilla të vështira”.

Hetimet sugjerojnë se trupi i të ndjerit ishte gjetur në një bagazh dhe se viktima kishte pasuar vuajtje para vdekjes.

“Përkushtimi im është të gjej të vërtetën e drejtësinë. Është përgjegjësia ime që të gjithë të përfshirë në këtë krim brutal të mbajnë përgjegjësi e të dënohen, dhe që familja e Jeff të gjejë mbështetjen e nevojshme në këtë kohë të vështirë”.

Previous articleShtëpia e Bardhë dhe republikanët arrijnë marrëveshje për tavanin e borxhit
Next articleDhunon gruan dhe djalin e tyre të mitur nga xhelozia, më pas i drejton çiften, e pëson keq 46-vjeçari