Home Politike Artan Hoxha ironizon Ramën dhe Ministrinë e Jashtme shqiptare: Qirje Qirjakos Mitsotakis...

Artan Hoxha ironizon Ramën dhe Ministrinë e Jashtme shqiptare: Qirje Qirjakos Mitsotakis u kap me “presh në duar”, duhet të përgjigjet urgjentisht…

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar arrestimin e disa personave për blerjen e votave në Greqi këtë të diel ku në vendin fqinj po mbahen zgjedhjet parlamentare.

Hoxha ka ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe Ministrinë  e Jashtme shqiptare të cilat sipas tij duhet të reagojnë menjëherë për këtë ngjarje sikurse edhe pala greke reagoj menjëherë për arrestimin e kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Himarë, Fredi Beleri.

Gazetari nuk ka kursyer as kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis për të cilin është shprehur se u kap me “presh në duar”.

“Pres kryeministrin Rama dhe Ministrine e Jashtme të Shqipërisë, të dënojnë ashpër, shumë ashpër, blerjen e votës dhe deformimin e rëndë të demokracisë, në një vend anëtar i BE-së, si Greqia…

Qirje Qirjakos Mitsotaqis, nuk duhet t‘i arrestonte që sot blerësit e votave në Kardhica. Ai duhet të përgjigjet urgjentisht për këtë masaker zgjedhore i kapur me presh në duar.

Nuk e di si i mban vendi, pa tundur dheun dhe pa sokëllitut, dy mbrojtësit me të flaktë të votës së lire dhe të demokracisë në rruzullin tokësore, 2 ish-presidentet dhe ish-kryeministrat e Shqipërise, Sali Berisha dhe Ilir Meta…

Në këto kushte, SPAK, duhet ta lirojë Belerin nga burgu, vetëm kur gjykata greke të lirojë nga burgu blerësit e votave në Kardhica…

Tani në Manastiraqi të fillojë vallja  çame e “Osman Takës”…

ZITO I ALVANIA”, shkruan ai në rrjetet sociale.

Previous articleVIDEO/ Kënga e re për Berishën: Si të la Tropoja e të mur Fushë-Arrësi!
Next articleHumbje dërrmuese për SYRIZA-n/ Tsipras nuk pret më, uron për fitoren Mitsotakis, ja sa përqind të votave siguron Demokracia e Re