Home Bota Arrestohet shqiptari në Itali, policia zbulon mbi 10 kg drogë të fshehur...

Arrestohet shqiptari në Itali, policia zbulon mbi 10 kg drogë të fshehur në një garazh

Arrestohet 30-vjeçari me origjinë shqiptare në Itali pasi iu gjet një sasi e madhe kokaine. Sipas mediave të huaja, policia italiane ka gjetur dhe sekuestruar 10 kilogramë e gjysmë marihuanë.

30-vjeçari e ruante drogën në një garazh në zonën e Viale Piacenza. Ndërkohë që shqiptarin e ka kallzuar në polici një banorë pranë garazhit që fshihej droga.