Home Politike Arrestimi i zyrtarit të lartë i FBI, reagon deputeti i PD: Rama...

Arrestimi i zyrtarit të lartë i FBI, reagon deputeti i PD: Rama ka aktivizuar zhurmuesin Alibeaj për të zbehur skandalin McGonigal

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me skandalin e arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI,  Charles McGonigal dhe bashkëpunimin e tij me një oligark rus dhe lidhjen me Shqipërinë.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Shehu ka shkruar se Alibeaj, të cilin e ka cilësuar si “krye ‘Enuku’ i Zi i kryeministrit Edi Rama” është duke larguar vëmendjen nga skandali Mcgonigal, teksa ka shtuar se ai është duke këmbëngulur për përjashtimin e deputetëve të PD nga grupi.

Këtë veprim Shehu e ka quajtur si “shërbim ndaj padronit Rama”, dhe tentativë për të devijuar debatin në Kuvend dhe për të hequr vëmendjen nga kjo aferë

 

 

Postimi i plotë i Tritan Shehu-t:

Krye “Eunuku” i Zi i Rames aktivizohet te largoje vemendjen nga skandali McGonigal!

Ne kulmin e skandalit te Rames per ceshtjen e McGonigal, edepsezi Alibeja kembengul qe, qe ne fillim te seances plenare te te ejtes, te komunikohet “perjashtimi” i deputeteve te PD nga “grupi”!

Nje sherbim ky ndaj patronit Rama!

Nje tentative kjo per te devijuar qe ne fillim debatin ne Kuvend, per te hequr vemendjen ndaj asaj afere, qe e ka vendosur Ramen ne “banken e te akuzuarit”!

Dhe jo per pak gje, por per lidhje me nje agjent rus!

Kur Rama vete deklaron se do te heshte….

Ne fakt ai aktivizon “zhurmuesin” Alibeja, per te zbehur ate skandal!

Per te coroditur grupin parlamentar te PD, per ta percare ate, duke e futur ne nje debat te brendeshem.

Dhe ky eshte roli, qe i ka caktuar atij Sulltani; edhe ne keto dite te veshtira e plot me lajme nga ShBA.

Ate te percaresit profesionist, te perdorshem si “gjethe e fikut” per “hallatet”!

Turp mbi turp ky!

Por që në realitet eshte “mision i pamundur”, qoftë per Sulltanin, qofte dhe per krye Eunukun e tij te Zi!

Previous articleShkëlqeu ndaj Empolit, Inzaghi gati t’i japë një shans në sfidën e radhës Asllanit
Next articleRevoltohet opozita: Rama dhe PS po na marrin dhe Luiz Ejllin