Home Sport Argjentinasit të çmendur, 90 mijë fansa të mbledhur para një ekrani gjigant

Argjentinasit të çmendur, 90 mijë fansa të mbledhur para një ekrani gjigant

Argjentinasit të çmendur, 90 mijë fansa të mbledhur para një ekrani gjigant!

Në vendin latino-amerikan, ku njerëzit janë “të sëmurë” pas futbollit dhe i falen “Zotit” të kësaj loje, Diego Armando Maradonës, ëndërrojnë të përsëritin suksesin e arritur në Botërorin e vitit 1978 dhe atë të vitit 1986.

Është mundësia e fundit që Lionel Messi, tashmë 35-vjeç, që të ngrejë lart Kupën që do ta bënte ndoshta më të madhin e historisë.

Previous articleKurti i hedh fajin prokurorisë dhe gjykatave për vrasjen e grave
Next articleWashington u këshillua që ta shpallte veten sundimtar të ShBA-së por refuzoi