Home Politike Ardit Kërtusha: Faleminderit PS dhe kryetarit Edi Rama që më kandiduan

Ardit Kërtusha: Faleminderit PS dhe kryetarit Edi Rama që më kandiduan

Pas daljes së listës së kandidatëve në rrethe per PS, në Durrës perballë kryetarit aktual që rikandidon do të jetë dhe Ardit Kërtusha. Ky i fundit u përfolë shumë gjatë fushatës brenda partisë, madje deri në akuza për kërcenime. Kërtusha nuk nguroi të shprehej pa rezerva për problematikën qe ka PS në Durrës ku sipas tij drejtuesit jane kujdesur per femijet e tyre dhe jo per antaret e PS qe ndihen te braktisur ngalidershipi lokal. Gjithsesi tashme qe gara do te jete mes tij dhe kryetarit aktual do te tregoj nëse fryma në PS është per ndryshim duke reaguar apo do të jetë ajo e manipulmit me delegatet votues për vazhdimsi.

Postimi i Ardit Kertushes;

Falenderime dhe mirnjohje pafund per Socialistët dhe socialistet Durrësak te cilet ishin besimplote dhe na mbeshteten që ne krye te herës.Gjithashtu nje falenderim shkon per kryetarin e Partise socialiste te Shqiperise z Edi Rama dhe anëtarët e kryesisë të cilet ne mënyrë unanime mbështetën emrin time per te mare pjese ne zgjedhjet qe do te zhvillohen per kreun e Partise socialiste dega Durres.
Bashkë do tia dalim ! 

/bulevard news/

Previous articleVlorë/ Makina aksidenton të moshuarin që lëvizte me motor
Next articleRijeka dhe Galway: Kryeqytetet e kulturës për vitin 2020