Home Sport Ancelotti largohet nga Everton për Realin, tifozeria acarohet kur dëgjon emrin e...

Ancelotti largohet nga Everton për Realin, tifozeria acarohet kur dëgjon emrin e pasuesit

Real Madrid ka zgjedhur Carlo Ancelottin në krye të klubit pas largimit nga Zidane.

Tani Everton duhet të kërkojë për një trajner të ri.

Në listën e drejtuesve nga Merseyside janë disa emra, por ai që spikat dhe çudit më shumë është ai i Steven Gerrard. Ish-mesfushori është një nga legjendat më të mëdha të Liverpool dhe një nga ish-lojtarët më të urryer nga tifozët e Everton.

Megjithatë, puna e mirë e bërë në Skoci me Rangers, të cilën e shpalli kampion, duke dominuar gjithë sezonin, i shtyn drejtuesit të harrojnë gjithçka dhe t’i shtrijnë dorën e bashkëpunimit Gerrard.

SOURCEbulevard news
Previous articleUNESCO paralajmëron Maqedoninë e Veriut të mbrojë Ohrin
Next articleDasmat në pandemi, Brataj: Lokalet të pështaten me respektimin e masave! Në vjeshtë nuk ka çlirim nga virusi