Home Aktualitet Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ja sa shkojnë temperaturat sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ja sa shkojnë temperaturat sot

Vendet e ultësirës perëndimore, gjatë paradites do të vijojë nën dominimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta por me alternime kthjellimesh dhe vranësirash disi më të shpeshta paraqiten zonat malore. Parashikohet që orët e pasdites të sjellin vranësira më të dendura ku më të theksuara vranësirat do të jenë në veri dhe pjesërisht në zonat qendrore të territorit.

Të njëjtat kushte atmosferike do të na shoqërojnë edhe gjatë natës. Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes por mesdita sjellë rënie të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 15°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi kryesisht verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Previous articleHoroskopi për ditën e sotme, 4 janar 2023
Next articleU gjet i goditur me thikë, humb jetën boksieri 23-vjeçar shqiptar në Gjermani