Home Rajoni Alarm për bombë në pallatin presidencial në Maqedoninë e Veriut dhe në...

Alarm për bombë në pallatin presidencial në Maqedoninë e Veriut dhe në disa institucione tjera

Kërcënim për bomba të vendosura në disa lokacione në Shkup ka mbërritur në adresën elektronike të disa institucioneve, përfshirë pallatin presidencial dhe disa qendrat tregtare.

Nga MPB thonë se menjëherë pas marrjes së denoncimeve janë marrë masa nga punonjësit e policisë dhe po vijojnë kontrollet antiterror.

“Sot (21.02.2023) është raportuar se është dërguar kërcënim me eksploziv në Muzeun e Qytetit të Shkupit, Muzeun e Historisë Natyrore, Muzeun Arkeologjik, Muzeun MMB, Shtëpinë Përkujtimore të Nënë Terezës, GTC, East Gate Mall, QT Biser, Xhevahir, Gjykata Administrative, Shtëpia e Presidentit-Villa Vodno, Hotel ‘Marriot’, Hotel ‘Alexander Palace’, QS ‘Boris Trajkovski’, Stacioni Hekurudhor – Shkup dhe FFM”.

“Menjëherë pas marrjes së denoncimeve janë marrë masa nga punonjësit e policisë dhe po kryhen kontrolle antiterroriste dhe po merren masa për zbardhjen e rasteve”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Previous article“E kam mësuar djalin me lek që 5-6 vjeç”/ Habit ekspertja e ekonomisë dhe ka një këshillë për të gjithë prindërit: Ja pse duhet kështu
Next articleU vetdogj me benzinë pak ditë më parë, identifikohet viktima