Home Politike Akuzat për shantazh nga mediat/ Rama nxjerr dokumentin: Kërkohen 12 mln lekë...

Akuzat për shantazh nga mediat/ Rama nxjerr dokumentin: Kërkohen 12 mln lekë nga AZHBR, kur nuk i jepen fillojnë lajmet e fabrikuara

Kryeministri Rama ka vijuar sot me denoncimet për media kombëtare që sipas tij bëjnë shantazh me lajmë të pavërteta për të përfituar para nga Qeveria.

“Ja për shembull se si funksionon shantazhi mediatik. Kërkohen 120mln lek nga AZHBR për t’u treguar shqiptarëve kudo ndodhen sa mirë po ecën Shqipëria rurale. AZHBR s’e plotëson dot kërkesën e shpjeguar në shumë faqe se si e qysh tërë dynjaja do shohë shqip/anglisht suksesin e saj! Atëherë pllaka kthehet përmbys dhe dynjasë i jepet një emision i tërë me gllabërim parash të bujqësisë, një fabrikim nga fillimi në fund me gjysmë të vërteta që janë edhe gënjeshtrat më të mëdha, e ngjashme si dy pika uji me një fabrikim nga i njëjti kanal për Rilindjen Urbane”, shkruan Rama në postimin e tij teksa ka publikuar edhe dokumentin.

Previous articleNegociatat për bashkimin e PD dështuan, por Bardhi takohet sot me demokratët
Next articleNjë familje në Australi kthen lëkurën e qenit të ngordhur në një qilim dekorativ