Home Bota Akuzat penale ndaj Trump, merret vendimi, ja kur pritet të mbahet seanca...

Akuzat penale ndaj Trump, merret vendimi, ja kur pritet të mbahet seanca e radhës gjyqësore

Caktohet data e mbajtjes së gjyqit ndaj ish-presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për çështjen e dokumenteve të klasifikuara. Sipas CNN, seanca gjyqësore do të mbahet më 14 maj të vitit 2024, e cila mund të zgjasë deri në datën 20 maj po të atij viti.

Trump dhe ndihmësi i tij, Walt Nauta, akuzohen se mbanin në mënyrë të paligjshme informacionin e mbrojtjes kombëtare dhe që akuzonte të dy të pandehurit për përfshirje në sjellje penguese.

Previous articleFSHF hap garën për shitjen e të drejtës TV të Kategorisë Superiore, Kupa e Shqipërisë, Superkupa dhe Kategoria e Parë
Next articleE tmerrshme: Hiqet me bager guri përkujtimor i nënës gjakovare që dogji vetën pas varrimit të djemve që ia vranë kriminelët serbë