Home Kronika Aksident në Divjakë, humb jetën shoferi, plagosen 4 të rinjtë

Aksident në Divjakë, humb jetën shoferi, plagosen 4 të rinjtë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor “Gradishtë-Spolat” me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e 4 të tjerëve. Shtetasi L. D., duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë ka ndërruar jetë drejteusi i mjetet dhe janë lenduar pasagjerët, shtetasit Xh. S., 19 vjeç, R. D., 23 vjeç, F. C., 18 vjeç dhe D. D., 24 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Divjakë / Informacion paraprak

Rreth orës 16:30, në aksin rrugor “Gradishtë-Spolat”, shtetasi L. D., duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë, ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit dhe janë dëmtuar pasagjerët, shtetasit Xh. S., 19 vjeç, R. D., 23 vjeç, F. C., 18 vjeç dhe D. D., 24 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. /abcnews.al

Previous articleÇfarë na pret tashmë? Vorbulla Polare niset drejt Europës, ja kur priten ditët e acarta të dimrit në vendin tonë
Next articleViktima dhe shkatërrime nga përmbytjet në Kaliforni, por meteorologët parashikojnë tjetër valë stuhish të frikshme