Home Rajoni Aksident horror në Greqi: Makina me targa shqiptare përfundon poshtë kamionit, 5...

Aksident horror në Greqi: Makina me targa shqiptare përfundon poshtë kamionit, 5 të vdekur

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur pasditen e kësaj të marte në qytetin Edessa, në veri të Greqisë.

Sipas asaj që shkruan Protothema, një makinë në të cilën udhëtonin 5 shqiptarë u përplas më një kamion, duke gjetur vdekjen të gjithë.

Shoferi i makinës, gjithnjë sipas të dhënave të para të medias greke, dyshohet se humbi kontrollin dhe përfundoi në anën e kundërt të rrugës, duke u përplasur me kamionin që vinte përballë.

Identiteti i viktimave nuk dihen ende. Nga ngjarja mësohet se i plagosur ka mbetur edhe shoferi i kamionit, i cili ndodhet në spital.

Për nxjerrjen e viktimave nga mjeti në vendin e ngjarjes shkuan forcat zjarrfikëse. Në vendngjarje ndodhen edhe forcat e policisë, të cilat kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti tragjik.

Previous articleProtestat që po lëkundin pushtetin e Vuçiqit
Next articleDaja e administratores ngushton rrugën e fshatit/ IMT Elbasan: Nuk kemi mjete të shkojmë në terren