Home Bota Aksident ajror pranë Almatit, 20 të vdekur

Aksident ajror pranë Almatit, 20 të vdekur

largea_kazakistan1359455178Të paktën 20 pasagjerë dhe anëtarë ekuipazhi kanë humbur jetën nga rrëzimi i aeroplanit pranë qytetit më të madh të Kazakistanit, Almati.

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm ka thënë se ka nisur menjëherë hetimet për incidentin.

Aeroplani Challenger-200, i operuar nga kompania SCAT, po fluturonte nga qyteti Kokshetau drejt Almatit.

Ekipet e shpëtimit ndodhen ende në vendngjarje, ndërsa shkaqet e rrëzimit nuk janë ende të qarta.

Previous articleEgjipti rrezikon kolapsin
Next articlePNDSH: Djathtizmi i PDK-së – deklarativ, ende i mbajnë fotot e Enver Hoxhës